Patent yarışmasında akademisyenlerimize ödül
Teknofest'te Fakültemiz
Afet Eylem Planı
Prof. Dr. Kadriye Armutlu hocamızı kaybettik...
Fakültemizin kıymetli Hocası Prof. Dr. Kadriye Armutlu Hocamız vefat etmiştir.
Lisansüstü eğitim programlarımız
YÖK'ten yeni açılan programlarımız ile birlikte daha da güçlenen lisansüstü eğitim programlarımızın başvuru tarihleri 19 Aralık - 27 Ocaktır. Kaçırmayın...
Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım'a Ödül
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım International Women’s Forum Türkiye (IWF Türkiye) tarafından "Karar Mekanizmalarında Başarılı 100 Kadın Lider Ödülü” ne layık görüldü.
Beyaz Önlük Giyme Töreni
Beyaz Önlük Giyme Törenimiz 12 Aralık 2022 tarhinde gerçekleştirilmiştir. Öğrencilerimizi kutlar ve başarılar dileriz.
2022 Yılı Mezuniyet Töreni
Hacettepe Üniversitesi FTR Fakültesi mezunlarını uğurladı. 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni, Sıhhiye Yerleşkesi Açık Hava Tiyatrosunda yapıldı. Yoğun bir öğrenim sürecinin ardından öğrencilerimiz diploma aldı. Öğrencilerin coşkuyla keplerini havaya fırlattığı törenden karelere devamına tıklayrak ulaşabilirsiniz.
MENTAP
Engelli ve yaşlılara bakım verenler için ruh sağlığı ve sağlık eğitimi
SABAK Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni
SABAK Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni, 18 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilmiştir.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyonda 60 Yıl
Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım'a Ödül

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi öğretim üyemiz Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım, International Women’s Forum Türkiye (IWF Türkiye) tarafından "Karar Mekanizmalarında Kadın Liderler Projesi" çerçevesinde ödüle layık görüldü. Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım, alanında uzman bir bilim insanı olmanın yanı sıra, çevresindeki diğer kadınlara da ilham vererek liderlik etmekte ve karar mekanizmalarında rol oynamaktadır. Bu başarısı ödülle taçlanan Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım'ın, kendi alanında yaptığı çalışmaların yanı sıra, toplumun genelinde kadınların lider olmalarını teşvik etme çalışmalarındaki özverisi de takdirle karşılanmaktadır.

 


IWF Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri’nde 1982 yılında kurulan International Women’s Forum’un (IWF) Türkiye yapılanmasıdır. IWF, farklı ülkelerden gelen, değişik başarı hikâyeleri ve kültürlere sahip kadın liderlerin buluştuğu, fikir ve bilgi paylaşımında bulunduğu ve birbirlerinden ilham aldığı ortamlar sunmakta, liderlik gelişimi konusunda öncülük etmektedir. Bu amaçla düzenlediği uluslararası, bölgesel ve ulusal konferanslar, üst düzey devlet ve kurum yöneticileriyle buluşma toplantıları ve uluslararası eğitim programları ile lider olan ve lider olma potansiyeline sahip kadınları bir araya getirmektedir.


Amacı girişimci, yaratıcı, yatırımcı, çözüm üretici, başarılı ve enerjik kadınlara sahip oldukları potansiyellerini lider olma hedefine doğru geliştirmeleri konusunda uluslararası ve ulusal ölçekte destek ve yönlendirme sağlamak olan IWF tarafından 100 kadın liderden biri olarak ödüllendirilen Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından verilen PATENT ÖDÜLÜ, Başbakanlık tarafından International Invention Fair Gold Medal Award ve Boğaziçi Üniversitesi tarafından Enterprize Enterpreneurship Award (2nd) ödüllerine de sahiptir.


Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım’ı, lider ve öncü karakterleriyle çevrelerine ilham vermiş kadınların varlığının her alanda görünür olması adına anlamlı ve değerli olan bu ödül için tebrik ediyor, kadın liderlerin teşvik edilmesine katkı sağlayacağına yürekten inanıyoruz.