2024 Tanıtım Günleri
Merak ettiğiniz her şeyi ve daha fazlasını öğrenmek için sizleri tanıtım günlerimize bekliyoruz.
2024 Fakülte Mezuniyet Törenimiz
2024 Tören Takvimi için tıklayın
Harekete Geç
HATAY DESTEK MERKEZİNDE SOSYAL SORUMLULUK ETKİNLİĞİ
27-31 Aralık 2023 tarihinde Depremden en çok etkilenen şehirlerimizden biri olan Hatay Belen’de Destek Merkezlerinde kadın-çocuklarla egzersiz etkinlikleri yapılmıştır. Öğrencilerimize ve destek olan gönlüllülere teşekkür ederim. Prof.Dr. Özlem Ülger Dekan
Lisans öğrencilerimizin 7. Ulusal El rehabilitasyonu Kongresi Sözlü Bildiri Sunmuşlardır. Kendilerini tebrik ediyoruz...
Patent yarışmasında akademisyenlerimize ödül
Kardeş Okul Projemiz
Mardin Midyat’ta kardeş okul seçen öğrenciler belli aralıklarla okulun ihtiyaçlarına yönelik projeler gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda, 20-23 Nisan 2023 tarihinde üniversite sınavında tercih yapacak öğrencilere, fizyoterapistlik mesleği ve bölüm tanıtımı yapıldı. İhtiyacı olan öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçları karşılandı. Katılım sağlayan ve bu sosyal sorumluluk projesini yürüten öğrencilerimize teşekkür ederim. Prof.Dr. Özlem Ülger Dekan
KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Öğrencilerimiz tarafından 8 Mart 2023 tarihinde, Dünya Kadınlar günü için ‘’ Güç Bizde ‘’ projesi ile kadın ve kadın beyanlı bireyler için mor bileklikler yapılmıştır. Farkındalık oluşmasına katkı sağlayan bu sosyal sorumluluk etkinliği için öğrencilerimize teşekkür ederim.
Afet Eylem Planı
MENTAP
Engelli ve yaşlılara bakım verenler için ruh sağlığı ve sağlık eğitimi
SABAK Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni
SABAK Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni, 18 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilmiştir.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyonda 60 Yıl
Öğrenci Kılavuzu
Fakültemizin Lisans Öğrenci kılavuzu yayınlanmıştır.
Başarı ve Ödüllerimiz
  • Muhammed Kılınç, Sibel Aksu Yıldırım, Özgür Ünver:” USE-It Akıllı Aktivite Masası Geliştirilmesi” projesi Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Yarışması 2. lik Ödülü (2017).
  • Muhammed Kılınç, Sibel Aksu Yıldırım, Özgür Ünver: “Kolay Kalk Yaşlı koltuğu” projesi, Hacettepe Üniversitesi Hamle İnovasyon Yarışması 3. lük ödülü (2017).
  • Muhammed Kılınç, Sibel Aksu Yıldırım, Özgür Ünver: “Kısıtlılık Haritası ile bireyselleşmiş fizik tedavi uygulaması”- ISIF 2018 Türk patent Enstitüsü Altın Madalya Ödülü (2018).
  • Numan Demir: “Trainer Yutma Aparatı” projesi, Hacettepe Üniversitesi Hamle İnovasyon Yarışması 3.lük ödülü (2018).
  • Zilan Bazancir Apaydın, Gökhan Beydağı, Sibel Bozgeyik, Hande Güney Deniz, Gizem İrem Kınıklı:”Erken Hareket ve Simetrik Yürüyüş Cihazı” Hacettepe Üniversitesi Hamle İnovasyon Yarışması 3. lük ödülü (2019).
  • Ömer Faruk Yaşaroğlu, Ayşe Kübra Şahan, Zilan Bazancir Apaydın, Muhammed Kılınç: ”Postür Değerlendirme ve Düzeltme Cihazı Geliştirilmesi” projesi, Hacettepe Üniversitesi Teknopark Ankara Kuluçka Merkez Ödülü (2019).