Seni bekliyoruz!
Hacettepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 29-31 Temmuz tarihleri arasında Beytepe Yerleşkesi'nde gerçekleştirilecek. Hayatın bütün renkleri burada...Peki ya sen?
2022 Yılı Mezuniyet Töreni
Hacettepe Üniversitesi FTR Fakültesi mezunlarını uğurladı. 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni, Sıhhiye Yerleşkesi Açık Hava Tiyatrosunda yapıldı. Yoğun bir öğrenim sürecinin ardından öğrencilerimiz diploma aldı. Öğrencilerin coşkuyla keplerini havaya fırlattığı törenden karelere devamına tıklayrak ulaşabilirsiniz.
Beyaz Önlük Giyme Töreni
Beyaz Önlük Giyme Törenimiz 8 Kasım 2021 tarhinde yapılmıştır. Öğrencilerimizi kutlar ve başarılar dileriz.
Mezuniyet Töreni
2020-21 Mezunlarımızı 8 Eylül 2021 tarihinde yapılan törenle uğurladık.
SABAK Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni
SABAK Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni, 18 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilmiştir.
MENTAP
Engelli ve yaşlılara bakım verenler için ruh sağlığı ve sağlık eğitimi
Fizyoterapi ve Rehabilitasyonda 60 Yıl
Simgemiz ve Anlamı

 

 

Hacettepe Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Fakültesi simgesi, mobilite seviyesi yatak içi hastanın iyileşmesini en az detay kullanarak anlatan FTR yazısının önüne gelmiş bir adet yatay, bir adet yatık ve bir adet daha dik çizgiden oluşmaktadır. Ayrıca soldan sağa renk değişimi yine FTR yarattığı değişimi vurgusunu güçlendirmektedir. Bu sayede FTR'nin anlamını da içinde barındırmaktadır.

Sunumlarda ve diğer görsellerde kullanım için simgeyi aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

 

Yüksek Çözünürlüklü: İNDİR

Hacettepe Üniversitesi Sİmgesi ile Birlikte Yazılı: İNDİR

 

Vektörel çizim simgenin çözünürlüğü bozulmadan istenildiğiği kadar büyütülebilen bir halini içermektedir. Dosya biçimi özgür ve açık kaynak bir yazılım olan Inkscape SVG(Scalable Vector Graphic) biçimidir. Inkscape yazılımını indirerek kolayca düzenleyebilirsiniz.