Prof. Dr. F. Gül Yazıcıoğlu ’nun Emeklilik Töreni
Lisans öğrencilerimizin 7. Ulusal El rehabilitasyonu Kongresi Sözlü Bildiri Sunmuşlardır. Kendilerini tebrik ediyoruz...
Patent yarışmasında akademisyenlerimize ödül
Teknofest'te Fakültemiz
MENTAP
Engelli ve yaşlılara bakım verenler için ruh sağlığı ve sağlık eğitimi
SABAK Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni
SABAK Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni, 18 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilmiştir.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyonda 60 Yıl
Omurga Sağlığı Ünitesi

Omurga Sağlığı Ünitesi

Kuruluş 2013
Ünite sorumlusu Prof. Dr. Özlem Ülger

Çalışanlar

  • Dr. Öğr. Üyesi Hasan Erkan Kılınç
  • Uz. Fzt. Müzeyyen Öz
  • Uz. Fzt. Utku Berberoğlu
  • Uz. Fzt. Dilara Onan
  • Uz. Fzt. Yasemin Özel Aslıyüce
  • Uz. Fzt. Aybüke Fanuscu

Omurga Sağlığı Ünitesi 2013 yılında kurulmuştur. Ünitede disk ve omurga problemleri, mekanik nedenlerle bel-boyun ağrısı yaşayan, günlük yaşam aktiviteleri, iş ve sosyal rollerini yerine getirmede zorlanan hastalara hizmet verilmektedir. Ünitemize başvuran hastalarımız, Fizyoterapi ve Rehabilitasyona özgü değerlendirmeler yapıldıktan sonra manuel terapi yöntemleri, farklı egzersiz yaklaşımları, gevşeme ve yoga programlarından oluşan Fizyoterapi ve Rehabilitasyon yaklaşımları ile tedavi edilmektedirler.

Hastalara ayrıca, omurganın basit anatomisi ve mekaniği, düzgün duruşun tanımı ve önemi, bel, sırt ve boyun ağrısına yol açan nedenler, bel-boyun sağlığını korumaya yönelik günlük yaşam aktivitesi önerileri; doğru egzersizin önemi ve gevşeme teknikleri öğretilmekte; iş modifikasyonları,  genel sağlığın korunması amacıyla uygun spor seçimleri önerilmektedir. Ayrıca, bel-boyun problemleri olan hastalarımıza ve koruyucu amaçla sağlıklılara özel yoga programları uygulanmaktadır.