Prof. Dr. F. Gül Yazıcıoğlu ’nun Emeklilik Töreni
Lisans öğrencilerimizin 7. Ulusal El rehabilitasyonu Kongresi Sözlü Bildiri Sunmuşlardır. Kendilerini tebrik ediyoruz...
Patent yarışmasında akademisyenlerimize ödül
Teknofest'te Fakültemiz
MENTAP
Engelli ve yaşlılara bakım verenler için ruh sağlığı ve sağlık eğitimi
SABAK Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni
SABAK Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni, 18 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilmiştir.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyonda 60 Yıl
H.Ü. 2020-2021 ÖĞRETİM YILI ÇEVRİMİÇİ YAZ OKULU UYGULAMA İLKELERİ

1. Yaz Okulu süresi 6 haftadır (12 Temmuz-29 Ağustos 2021 dersler/31 Ağustos- 5 Eylül 2021 sınavlar).
2. Yaz Okulunda sadece teorik dersler, eş zamanlı dersler ve proje kapsamındaki dersler açılabilir.
3. Yaz Okulunda açılacak derslere sadece o dersi/dersleri daha önce alıp başarısız olan öğrenciler ve yaz okulunda ilk kez alınacak ders/dersler ile mezun olabilecek öğrenciler (ilgili akademik birimin öğrencinin bu koşulu sağladığına dair yönetim kurulu kararı ile) kayıt yaptırabileceklerdir. Fakülte Yönetim Kurulu kararlarının ders kayıt haftasından (5-9 Temmuz 2021) önce ÖİDB Başkanlığı’na bildirilmesi gerekmektedir.
4. Yaz Okulu’nda ders açmak isteyen ders sorumluları HUZEM tarafından belirlenecek asgari koşulları karşılamak zorundadır. Dersler HUZEM tarafından önerilecek Blackboard, Zoom, BigBlue Button, Micrososft Teams vb. gibi programlar kullanılarak yürütülmelidir. Derslerin konu anlatımı, uygulama ve örneklerle ilgili kısımlarının önceden kayıt altına alınarak öğrenme yönetim sistemi üzerinden öğrencilerin erişimine açılması beklenmektedir. Eş zamanlı oturumların da kayıt altına alınması gerekmektedir.
5. Öğrenciler haftalık ders saatlerini kontrol ederek en fazla 3 ders için talepte bulunabilir. Devam koşulu yerine getirilen derslerde devam zorunluluğu %50, yerine getirilmemiş derslerde %70’tir. Alınacak derslerin önkoşulu olup olmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir.
6. Öğrencilerin derslere kayıt yaptırması halinde çevrimiçi eğitimde kullanılacak programların gerektirdiği teknik altyapı ve internet olanaklarına sahip oldukları kabul edilecek ve bu konuda sunulacak mazeretler dikkate alınmayacaktır.
7. Ders içerikleri, canlı ders video kayıtları sisteme yüklenecek ve öğrencinin çalışmasına sunulacaktır.
8. Diğer Üniversite öğrencileri bu yıl Üniversitemiz Yaz Okulu’ndan ders alamayacaktır.

9. Yaz Okulunda açılacak derslerin sınavları ödev ya da proje biçiminde yapılmayacaktır.