Hacettepe Üniversitesi Fizik ve Tedavi Rehabilitasyon Fakültesi ©

 

Sosyal ve Sportif Başarılar

Sportif Etkinliklerimiz

     

Üniversitemizde spor şenliklerinin 40. yılını yaşadığımız 2020 yılında 40. Spor Şenliği’ne Futbol Erkek/ Kadın, Basketbol Erkek/ Kadın, Voleybol Erkek/ Kadın, Hentbol Erkek/ Kadın, Tenis Erkek/ Kadın, Masa Tenisi Erkek/ Kadın, Badminton Erkek/ Kadın, Atletizm Erkek/Kadın, Yüzme Erkek/ Kadın, Bisiklet Erkek/ Kadın takımlarıyla katılmış ancak Covid-19 nedeniyle spor şenlikleri ertelenmiştir. Bölümümüz kuruluşundan itibaren düzenli olarak bu etkinliklere katılmış ve Rektörlük Kupası da dahil değişik bıranşlarda kupalar kazanmıştır.

Öğrenci Toplulukları

Öğrencilerimiz, Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesindeki 153 adet Öğrenci Topluluğu’na eşit erişim hakkına sahiptir.

2019 Yılında, fakültemiz bünyesinde, Fizyoterapi İlgi Topluluğu(FİT) kurulmuştur ve etkinliklerini sürdürmektedir.

Sosyal Etkinliklerimiz

Fakültemizde bir Öğrenci Etkinlikleri Çalışma Grubu bulunmaktadır. Öğrenci temsilcisi de bu çalışma grubunda yer almaktadır. “Tanışma Partisi,” “Yılbaşı Partisi,” “Piknik,” “Tiyatro izleme” aktiviteleri gerçekleştirilmekte ve panolardan duyurulmaktadır. Oryantasyon etkinliği, Üniversite UNI101 Üniversite Yaşamına Giriş Dersi, yeni kayıt yaptıran öğrenciler için Bölümde Öğretim üye ve elemanlarının katılımı ile Tanışma etkinliği düzenlenmektedir. 

1961 yılında kurulan bölümümüzde, 3. sınıflar 4. sınıfları uğurlamak için her yıl geleneksel Hotpack Şenliği hazırlamaktadır. (Hotpack, fizik tedavi alanıda yaygın kullanılan sıcak torbaların orjinal adıdır.) Ayrıca bir başka geleneksel etkinliğimiz de, 1. sınıfları karşılamak için her yıl güz dönemi başında düzenlenen okula hoşgeldiniz partisidir. Bu etkinlikler, bütün öğretim elemanları ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilmektedir. Yine öğrencilerin ve öğretim elemanlarının katılımı ile; basketbol turnuvası, çeşitli amaçlarla düzenlenen partiler, yılbaşı etkinlikleri gibi birçok başka etkinlik de gerçekleştirilmektedir.

8 Nisan Türkiye Fizyoterapistler Gününde Sıhhiye Yerleşkesi’nde Üniversitemiz personeli ve öğrencilerine açık egzersiz etkinliği Dönem IV öğrencileri ve öğretim elemanlarının katılımı ile düzenlenmektedir. 

2019 yılında dekanlık katının renovasyonunu kutlamak amacıyla bir açılış kokteyli yapılmıştır.

10 Ocak 2020'de fakültemizin kuruluşunun 1. yılı öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımız ile kutlanmıştır.

2020 Yılının Şubat ayında Dünya Fizyoterapi Konfederasyonu tarafından akredite olmamızı kutlamak amacıyla bir kokteyl gerçekleştirilmiştir. Fotoğraf galerimize gitmek ve etkinliklerle ilgili tüm resimleri görmek için tıklayınız.

 

Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi © 2021